Obec Virt

Materská škola s vyučovacím jazykom maďarským

Materská škola s vyučovacím jazykom maďarským

Vo Virte bola materská škola založená v školskom roku 1964/65. Spočiatku bola materská škola spojená so základnou školou. V novej budove, ktorá bola postavená v roku 1970 materská škola našla svoje nové priestory a odvtedy funguje ako inštitúcia s vyučovacím jazykom maďarským. Od roku 1990, keď sa Virt stal administratívne nezávislým od Radvane nad Dunajom, v tejto budove sídli aj obecný úrad. Ako obec so zmiešanou národnosťou navštevujú našu materskú školu nielen maďarsky hovoriace deti, ale aj deti so slovenskou národnosťou. Ide o pridanú hodnotu, ktorá môže byť prospešná aj preto, že sa deti môžu naučiť nový jazyk, ktorý im zatiaľ nie je známy.

Priestory materskej školy sú priestranné so svetlými izbami, ktoré sú všetky útulné, priateľské a navrhnuté tak, aby uspokojili potreby dieťaťa.

Naša materská škôlka je rôznorodá a neustále sa rozvíja. Hračky a hry sú ľahko použiteľné, bezpečné a poskytujú herný zážitok pre všetky vekové kategórie.

Hlavným cieľom našej materskej školy je rozvíjať naše deti všestranným spôsobom pomocou inovatívnych metód, napríklad pomocou interaktívnej tabule. To umožňuje, aby vzdelávanie bolo pestrejšie a pôsobivejšie. Vďaka veľkému povrchu tabule môžu pracovať súčasne viaceré deti s možnosťou spolupráce, spoločného myslenia a skupinovej práce.

Naša práca je charakterizovaná princípom zameraným na dieťa, ktorého výsledkom je emocionálna rodinná atmosféra medzi deťmi a zamestnancami pracujúcimi v materskej škole.

Považujeme za dôležité každodenné čítanie rozprávok, pretože príbeh hrá dôležitú úlohu v duševnom a emocionálnom vývoji dieťaťa. Rozvíjajú tak svoje adaptačné zručnosti a uľahčujú uvoľňovanie napätia.

V našej materskej škole kladieme veľký dôraz na výchovu k zdravému životnému štýlu a rozvoju pohybu. Toto všetko umožňuje všestranná telocvičňa, ako aj priestranný dvor, ktorý patrí k materskej škole. Rekonštrukcia dvora prebieha - nové preliezky, hojdačky, domček, pieskovisko, kolotoč a ďalšie zábavné hračky.

Okrem toho v našej materskej škole kladieme veľký dôraz na oslavovanie sezónnych slávností súvisiacich s daným ročným obdobím, ako aj na tradície a zvyky, ktoré s nimi súvisia.

Kvalifikovaní učitelia sa starajú o telesné a duševné potreby detí. Vzdelávanie sa uskutočňuje hravou formou a pomocou hier vytvárame podmienky pre rozvoj našich detí, aby mohli aktívne a radostne žiť.

Našu dobrú povesť potvrdzuje aj skutočnosť, že našu materskú školu navštevujú nielen deti z Virtu, ale aj z okolitých obcí.

Materská škola pracuje so zmiešanou vekovou skupinou. V priebehu roka sa tešíme na detské škôlky vo veku od 2,5 do 6 rokov. Materská škola je otvorená od 7:00 do 16:00.

Deti, ktoré čakajú na zápis, môžu kedykoľvek navštíviť našu materskú školu spolu s rodičmi a to denne od 10.00 do 11.30 hod. Môžu sa tak zoznámiť s materskou školou a zahrať sa s ich potenciálnymi priateľmi.

Tešíme sa na záujemcov v našej obnovenej materskej škole!

V školskom roku 2018/2019 bola realizovaná celková rekonštrukcia vnútorných a vonkajších priestorov škôlky a vybudované nové ihrisko. Tento projekt bol realizovaný s podporou maďarskej nadácie BGA. Celková podpora zo strany BGA predstavuje sumu 51.477,- €.

BGA

Dátum vloženia: 11. 11. 2019 23:17
Dátum poslednej aktualizácie: 12. 11. 2019 19:38
Autor: Správca Webu

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

RRA